Digital

Europa Universalis IV: Common Sense DLC

Pegi

Cena: 46.90 zł 59.90 zł

lub 470 Punktów G4L

Oszczędzasz 22%

Wersja językowa:

Dostępność: Wysyłka natychmiast - produkt cyfrowy

Dodatek Common Sense wymaga do działania podstawowej edycji gry Europa Universalis IV.

Europa Universalis IV: Common Sense to piąty duży dodatek do Europa Universalis IV autorstwa Paradox Development Studio, w którym twórcy położyli szczególny nacisk na dyplomację.

Dodatek Common Sense pozwala stworzyć imperium i w pokoju rozwijać własny naród, wykorzystując dyplomację. Gra została również rozbudowana o nowe, religijne aspekty, dzięki którym rozgrywka zyskuje na złożoności i głębi. Gracze mogą ściśle współpracować z poddanymi i sprawować nad nimi większą kontrolę, zaś dekrety to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy zamierzają uporać się z wewnętrznymi konfliktami w państwie, gdzie obowiązuje monarchia konstytucyjna.

  • W grze wprowadzono dwie nowe religie - protestantyzm i buddyzm. Protestanci mogą stworzyć własny kościół narodowy, opierając się na religijnych tradycjach, zaś buddyści muszą zachować równowagę między dobrą a złą karmą: za dużo dobrej karmy oznacza, że przywódca przestał stąpać twardo po ziemi, zaś za dużo złej powoduje utratę zaufania żołnierzy.
  • W państwach teokratycznych pojawia się mechanika związana z Oddaniem, zależna od wiary. Wysokie Oddanie podnosi prestiż, zwiększa wpływy papieża i przychody z podatków. Teokraci wybierają następców spośród sześciu kandydatów, wśród których są wpływowi duchowni i szlachetnie urodzeni.
  • Dodatek rozbudowuje grę o 15 nowych akcji specjalnych, pozwalających zwiększyć kontrolę nad poddanymi - przykładowo, można obsadzić trony wasali członkami własnej dynastii.
  • W przypadku konstytucyjnych republik i monarchii rządzi parlament, w przypadku Anglii rządzi specjalny rząd parlamentarny. Można przyznawać stanowiska w parlamencie przedstawicielom poszczególnych prowincji i przekupywać ich, by głosowali w taki sposób, aby kraj stawał się potężniejszy.
  • Potęga monarchy pozwala wpływać na podatki, siłę roboczą i produkcję dóbr w imperium.
  • Niektóre pomniejsze narodowości Świętego Cesarstwa Rzymskiego mogą uzyskać status Wolnych Miast.
  • Każda nacja zajmuje miejsce w hierarchii, począwszy od małych księstw po wielkie imperia. Miejsce w hierarchii zmienia się w miarę, jak dany naród staje się coraz potężniejszy.

Rozwiń opis

Tab 4