Digital

Dead Space 2

Pegi

Cena: 47.90 zł 54.90 zł

lub 480 Punktów G4L

Oszczędzasz 13%

Wersja językowa:

Dostępność: Wysyłka natychmiast - produkt cyfrowy

lub

Sprawdź wersję pudełkową

Cena: 47.90 zł

Dead Space 2 to kontynuacja wysoko ocenianego survival horroru studia Visceral Games z 2008 roku, przygotowanego na zlecenie Electronic Arts. Gra oferuje zarówno tryb dla jednego gracza, jak i wariant rozgrywki sieciowej.

Akcja opisywanej produkcji rozgrywa się trzy lata po wydarzeniach z pierwowzoru. Główny bohater, Isaac, leczy swoje skołatane nerwy na ogromnej stacji kosmicznej "Sprawl" zlokalizowanej w pobliżu jednego z księżyców Saturna. Niestety, mimo iż wspomniany inżynier jeszcze nie doszedł całkiem do siebie, to znów przyjdzie mu się zmierzyć z Necromorphami. Paskudztwa ponownie zaatakowały i postanowiły wybić wszystkich mieszkańców tej uroczej koloni. Przez całą grę Isaac będzie naocznym świadkiem rozprzestrzeniania się potworów i postępującej czystki.

Nowe otoczenie będzie ma zupełnie inny charakter, niż statek znany z Dead Space. Sprawl to kolonia, więc znajdują się na niej takie pomieszczenia jak sklepy, kościół czy szpital. Poza tym większość lokacji nie jest, jak wcześniej, zamknięta.

Poważne zmiany zaszły w temacie serwowania kolejnych dawek horroru prosto do bielizny gracza. W Dead Space, Isaac cały czas był nękany - w "dwójce" ekipa Visceral Games postanowiła zmienić podejście i zastosować teorię rollercoastera. Podczas zwiedzania Sprawl Isaac będzie miał chwile, gdy kolejne potwory będą padać przed nim jak muchy i sytuacja będzie wydawała się być pod kontrolą. Wszystko to tylko po to, aby uśpić czujność gracza i nagle przyprzeć go do ściany, zmusić go do walki o przeżycie oraz rozpaczliwej obrony każdego punktu zdrowia.


W Dead Space 2 bohater stał się konkretnym człowiekiem z charakterem - rozmawia z innymi postaciami i komentuje sytuacje. Na pokładzie Sprawl spotkamy wiele osób, które zlecą nam zadania. Początkowo Isaac chętnie będzie pomagać potrzebującym, jednak z czasem zacznie go to irytować, co zaowocuje złośliwymi tekstami z jego strony.

Projektanci Visceral Games przygotowali nową galerię deformacji ludzkich ciał. Jednym z nowych stworów są... małe dzieci z oderwanymi ustami, zamkniętymi oczami i długimi szponami. W ciemności będą zdradzać je jedynie błyszczące zęby ułożone w złowieszczy uśmiech. W kolejce czeka też stwór wyglądający z daleka na sam szkielet z przerośniętym pazurami. Jednak jeżeli zbliżymy się do niego, szybko przekonamy się o jego ukrytej broni - przełyku. Tak, właśnie zwisającym luźno przełykiem Isaac może zostać złapany przez tego Necromorpha i zostać przyciągniętym do swojego oprawcy. Na koniec zostali Stalkerzy - istoty, które nieśmiałym ćwierkaniem zwabiają do siebie swoje przyszłe ofiary. Ich sztuczka polega na tym, że zazwyczaj w pobliżu jednego z nich czai się cała chmara jego pobratymców, którzy tylko czekają, aby przebić na wylot jakieś biedne ludzkie ciało.

Wielu graczy narzekało, że w poprzedniej części przygód Isaaca Plasma Cutter zbyt bardzo wyróżniał się mocą spośród pozostałych broni. Twórcy postanowili ulepszyć resztę arsenału, pozostawiając Cutter takim, jakim był. Ponadto w rękach Isaaca znajdą się takie nowe zabawki jak chociażby Javelin Gun, który pozwala na przybijanie Necromorphów do ścian.

W Dead Space 2 pukawki nie służą tylko do unicestwiania kolejnych przeciwników, lecz także od walki z grawitacją. Isaac oprócz odbijania się, może także dryfować w przestrzeni. W takiej sytuacji, aby wrócić do ściany będziemy musieli strzelać w przeciwnym kierunku i zdać się na powstałą przy tym siłę odrzutu.

Rozwiń opis

  • System operacyjny: Windows XP (SP2), Windows Vista, Windows 7
  • Procesor: 2,8 GHz (Pentium 4 2,8 GHz lub szybszy, AMD Athlon64 3000+ lub szybszy, jakikolwiek Athlon64 X2 lub Core Duo)
  • RAM: 1 GB (XP), 2 GB (Vista lub Win7)
  • Napęd: CD/DVD 8x
  • HDD: co najmniej 10 GB wolnego miejsca
  • Grafika: karta z 256 MB i Shader Model 3.0. NVIDIA GeForce 6800 lub lepsza (7300, 7600 GS i 8500 nie spełniają wymagań minimalnych). ATI X1600 Pro lub lepsza (X1300, X1300 Pro i HD2400 nie spełniają wymagań minimalnych)
  • Dźwięk: karta kompatybilna z DirectX 9.0c
Tab 4