Digital

Crusader Kings III

Pegi

Cena: 99.90 zł 179.90 zł

lub 1000 Punktów G4L

Oszczędzasz 40%

Wersja językowa:

Dostępność: Wysyłka natychmiast - produkt cyfrowy

lub

Sprawdź wersję pudełkową

Cena: 159.90 zł

Paradox Development Studio przedstawia kontynuację najpopularniejszej strategii w dziejach gatunku. Crusader Kings III to spadkobierca sięgającego daleko wstecz dziedzictwa wielkich strategicznych zmagań. Tym razem twój dom panujący zyskuje szereg nowych możliwości osiągnięcia dynastycznego sukcesu.

HISTORIA
- Wybierz dom panujący lub arystokratyczny ród w jednym z wielu państw na mapie, która rozciąga się od Islandii po Indie, od koła podbiegunowego północnego po Afrykę Środkową.
Pokieruj losami dynastii na przestrzeni wieków, zapewniając bezpieczeństwo i władzę każdemu kolejnemu pokoleniu. Zdobywaj nowe terytoria i tytuły, aby utrwalić swe dziedzictwo.
Wykaż się monarszą mądrością, skupiając wokół siebie władze religijne, lub wykaż inicjatywę i działaj na własny rachunek: doprowadź do rozłamu i daj początek nowemu wyznaniu, zyskując chwałę na wieki lub skazując siebie na wieczne potępienie.
- Rycerze, powstania chłopskie, pielgrzymki, najazdy wikingów… Poczuj dramaturgię i zachwyć się przepychem wieków średnich.

POSTAĆ
- Wybierz jeden z pięciu dostępnych stylów życia, doskonaląc wojskowe strategie lub umiejętność zarządzania królestwem.
- Dobieraj cechy postaci wpływające na jej zachowanie, ale lepiej nie postępuj wbrew czyjejś naturze! Napięcie wynikające z życia w narzucony sposób może skutkować zupełnie nowymi kłopotami!
- Wybieraj odpowiednich opiekunów dla swych następców lub wychowuj ich samodzielnie. Co jednak uczynisz, gdy prawowity spadkobierca nie zdoła sprostać twym oczekiwaniom?
- Skłonne do przemocy postaci mogą zyskać budzącą przerażenie reputację okrutnika, przed którym potulni poddani będą kulić się ze strachu inspirowanego twoimi działaniami

WOJNA
- Werbuj zbrojne jednostki i potężnych przedstawicieli rycerstwa, aby zasilić szeregi monarszej armii.
- Opracowuj nowe technologie, aby pomnażać bogactwo i potęgę twojego władztwa.
- Wynajmuj zaciężnych żołnierzy i zakony rycerskie, gdy będziesz prowadzić wojny na dużą skalę.
- Zadbaj o dodatkowy dochód, biorąc dla okupu zakładników i organizując najazdy na sąsiadów.

INTRYGI
- Zlecaj swojemu asowi przeszpiegów wykrywanie spisków knutych przeciw twej dynastii i panowaniu.
- Werbuj wichrzycieli, którzy pomogą ci w snuciu intryg, dzięki którym osłabisz lub zamordujesz każdego, kto stanie ci na drodze do władzy.
- Uwódź inne postaci z miłości lub po to, by poszerzyć swe polityczne wpływy.
Gromadź informacje z myślą o stosowaniu szantażu lub domagaj się spłaty długu wdzięczności, gdy w celu realizacji planów trzeba będzie poszerzyć posiadane wpływy.

Rozwiń opis

Tab 4