Digital

Twierdza 3 - Złota Edycja

Pegi

Cena: 24.90 zł 39.90 zł

lub 250 Punktów G4L

Oszczędzasz 40%

Wersja językowa:

Dostępność: Brak

lub

Sprawdź wersję pudełkową

Cena: 24.90 zł

Gra Twierdza 3 Złota Edycja zawiera dodatkowo składającą się z 5 misji jednoosobowych kampanię Blackstaff oraz bonusowe Oblężenia Historyczne. Zawiera 11 nowych map stworzonych przez członków społeczności gry, w tym: 3 mapy Oblężenia, 2 mapy Trybu Wolnego oraz 6 map wieloosobowych.

Twierdza 3 to kolejna odsłona znanego cyklu gier strategicznych rozgrywanych w czasie rzeczywistym od Firefly Studios. Naturalnie, w nowej części zadbano o zmiany w rozgrywce, a także ulepszenie oprawy wizualnej, jednak mimo to jednocześnie zdecydowano się powrócić na dobrze znane z pierwszej części tory.

Gra składa się z dwóch kampanii oferujących łącznie dostęp do trzydziestu etapów. Pierwszy z rozdziałów skupia się na aspekcie wojskowym, natomiast drugi porusza przede wszystkim wątki ekonomiczne. Powrócił Wolf, główny przeciwnik z części pierwszej, którego wielu postrzegało jako już zmarłego. Oprócz trybu dla pojedynczego gracza dostępny jest także wariant rozgrywki wieloosobowej zawierający zróżnicowane mapy. Żywotność ma mu zapewnić edytor lokacji, scenariuszy i zamków.
 
Autorzy postanowili nieco uprościć rozgrywkę – gra jest mniej skomplikowana od swoich poprzedniczek. Dobrym przykładem jest zarządzanie ekonomiczne, które jest dużo bardziej efektywne, ponieważ gracze nie muszą temu aspektowi poświęcać tyle czasu, co we wcześniejszych częściach Twierdzy.
 
Twierdza 3 jest pierwszą częścią serii z trójwymiarową oprawą wizualną. Dosłownie każdy budynek wyświetlany jest w 3D, co nie tylko daje pozytywne wrażenie estetyczne, lecz także pozwala na większą kontrolę przy stawianiu tychże budowli, jak również murów i innych elementów. Twórcy zdecydowali się zaimplementować również podział na dzień i noc.
 
Na uwagę zasługuje również fakt, że wojska widoczne na ekranie szczytowych momentach liczą nawet kilkaset jednostek. Ponadto autorzy wagę przyłożyli do wiernego odwzorowania czasów, w których toczy się akcja gry. Na ekranie można zobaczyć wiele typowych dla mieszkańców średniowiecznych wiosek czynności.

Rozwiń opis

  • OS: Windows XP/Vista/7
  • Procesor: Quad Core 1.8 GHz
  • RAM: 2 GB (3 GB - Vista/7)
  • HDD: 5GB
  • Karta graficzna: 512 MB (GeForce 9800 lub lepsza)
Tab 4